Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  EMANET EŞYA HAKKINDA DUYURU
  27.07.2023

  DUYURU!

               H/T’lerin koğuş oda ve eklentilerinde 3 çift ayakkabı, 1 adet tespih, 1 adet kemer, 1 adet evlilik veya nişan yüzüğü, 1 adet kol saati, aynı tür eşyadan 6 adeti geçmeyecek ve toplamda 30 parçayı aşmayacak şekilde: içlik takımı, palto, mont, ceket, hırka, pantolon, eşofman, gömlek, kazak, pijama, tişört bulundurulmasına izin verilir. Ayrıca 2 capri veya şort, 1 bornoz da 30 parça eşya sınırına uymak koşuluyla bulundurulabilir. Lacivert, yeşil, turuncu, mavi renk ve tonları, deri, şişme mont ve yelek, kapüşonlu kıyafetler H/T’lere teslim edilmeyecek olup kuruma girişi yasaktır.

                Kurumumuzda açık görüş haftasında ziyaretçiden eşya alınmayacaktır. Yalnızca kapalı görüş haftalarında, görüş gününde görüş yapan ziyaretçiden eşya alımı en geç saat 15:00’e kadar yapılacaktır.

            Kurumumuzda eşya düşüm işlemi yalnızca aylık açık görüş haftalarında yapılacaktır. Üzerindeki eşyanın imha edilerek çöpe atılmasını isteyen H/T ler kargo açıldığı esnada ilgili imha dilekçesi ile birlikte eşyalarını yanlarında getirmesi gerekmektedir. Kapalı görüş haftalarında eşya düşüm işlemi kesinlikle yapılmayacaktır.

             Eşya düşümü yapmak isteyen H/T’ler aylık açık görüş günlerinde ziyarete çıkarken eşyalarını dilekçe ile birlikte görüş salonuna çıkartacaktır. Dilekçe üzerinde düşümü yapılacak eşyaların cinsi ve niteliği açıkça belirtilmelidir. Dilekçede yazılmayan eşyalarla ilgili işlem yapılmayacaktır.

                  H/T’ler üzerlerinde yalnızca 1 adet tespih bulundurabilir ve bununla ilgili hiçbir şekilde düşüm işlemi yapılmayacaktır.

  Kol saati kurum dış kantin aracılığıyla kurumun anlaşmalı olduğu saatçiye götürülüp kontrol ettirildikten sonra H/T’ye teslim edilir. Kontrol ücreti H/T’ler tarafından karşılanır.

              Kurumumuz emanet eşya deposunda bulunan eşyaların ziyaretçiye teslim edilmesi için ziyaret günlerinde ilgili dilekçenin yazılması zorunludur.

                  Müzik aletleri koğuşta bulunan bütün H/T’lerin rızası bulunmak koşuluyla her koğuşta bulundurulabilir.

                 Her koğuşta 2 kuş ve 1 kafes kurum dış kantininden temin edilmek koşuluyla bulundurulabilir.

              Kurumumuzdan kargo çıkışı; ziyareti gelmeyen H/T’ler için ayda bir defa olmak koşuluyla aylık açık ziyaretten sonraki hafta Pazartesi günü yapılacaktır. Ziyareti gelmeyen H/T’nin altı ayda bir defa kargo gönderme hakkı vardır. Alıcı ödemeli kargo gönderimi yapılmayacaktır. Kargo gönderme talebinde bulunan H/T’ler dilekçe üzerinde alıcı adı, soyadı, teslimat adresi, alıcının iletişim numarasını ve gönderi ücretinin kendi hesaplarından karşılanacağını beyan etmeleri gerekmektedir. Belirtilen durumları taşımayan dilekçelerle ilgili işlem yapılmayacaktır.

   

  NOT: Kurum kantininde satılan iç çamaşır, çorap, havlu, terlik, battaniye, nevresim takımı, kırtasiye malzemeleri, plastik eşya vb. eşyalar ziyaretçiden veya kargodan kabul edilmeyecek olup kurum kantininden temin edilecektir.

  Adres

  Dağcı Mahallesi 5950.Sk No:20 Sarıçam/ADANA

  Telefon

  0322 504 70 72 - 0322 504 70 73

  FAKS: 0322 504 70 77

  E-Posta

  suluca.ltkcikisaretadalet.gov.tr